• مشهد، بازار سپاد، خیام شمالی 70، ساختمان رضوان
  • 051-37677736 051-37626224
پنج شنبه, 18 شهریور 1395 14:11 نوشته شده توسط
منتشر شده در گوشت قرمز نیمه آماده

همبرگر 85% گوشت

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 تاریخچه همبرگر
گفته میشود که بازرگانی آلمانی در خلال سفری به آسیا در اوایل دهه 1800، متوجه شد که تركهاي تاتار، گوشتهای خود را از طریق نگهداری آنها در زیر زین اسبهایشان نرم میکنند. حرکت اسب باعث وارد آمدن ضرباتی به گوشتها، و در نتیجه نرم و خرد شدن آنها میشد. سپس تاتارها گوشتها را از زیر زین خارج کرده و پس از ادویه زدن، آنها را مصرف میکردند. ایده گوشت ضربه دیده، راهش را به زادگاه آن بازرگان، یعنی هامبورگ باز کرد که در آنجا آشپزها به کباب کردن گوشتها و نام نهادن بر آنها به عنوان گوشت هامبورگی روی آوردند. بعد از آن مهاجران آلمانی، دستورالعمل پخت گوشت به این شیوه را به ایالات متحده امریکا ارسال کردند. تصور میشد که واژه همبرگر روی صورت غذای یک رستوران در نیویورک، در سال 1834 برای اولین بار پدیدار شد. ولی هیچگونه دستورالعملی موجود برای طبخ آن وجود نداشت. اولین اشاره چاپی به استیک همبرگری یا گوشت استیکی در سال 1884 در نشریه "بوستون ایونینگ" مشاهده شد.افتخار تولید اولین همبرگر امروزی به "چارلی ناگرین" از جزایر هند غربی (سیمور) اختصاص دارد. ناگرین در سال 1885، همبرگر امریکایی را در نمایشگاه ییلاقی سرباز مخصوص بازی و تفریحات در سیمور، به مردم معرفی کرد. (سیمور به عنوان پایتخت همبرگر جهان شناخته میشود) . اگر چه ادعای دیگری نیز در این مورد وجود دارد. گفته میشود که فرانک و چارلز منچز نیز که در سال 1885 به هامبورگ و نیویورک رفتند، موفق به تهیه ساندویچهای سوسیس تهیه شده از گوشت خوک معروفشان شدند. ولی از آنجایی که بازار محلی گوشت در آنجا عاری از سوسیس گوشت خوک بود، آنها در عوض از گوشت چرخ شده برای تهیه ساندویچ استفاده کردند.اولین وعده گوشت چرخ کرده به صورت گرد (همبرگری) به شکلی که امروز میشناسیم، در سال 1904 در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس ارائه شد. ولی سالها بعد یعنی در سال 1921 بود که آشپزی مبتکر اهل ویجیتا-کانزاس-والت آندرسون، مفهوم اصلی همبرگر رستورانی را ارائه کرد. او بیلی اینگرام سرمایه دار را متقاعد کرد که 700 دلار برای ایجاد و برپایی رستورانهای زنجیره ای وایت کسل همبرگر سرمایه گذاری کند. آن ایده ها با موفقیتی سریع مواجه شد. در ادامه باید گفت که این ایده متعلق به مک دونالدز است.

همبرگر-85-گوشت-شرکت-اندیشه-مبارک-رضوی

 

همبرگر-85-گوشت-شرکت-اندیشه-مبارک-رضوی

 
همبرگر 85% گوشت قرمز (خام منجمد ) ترکیبات : گوشت جوانه داخلی ممتاز  85% ، پیاز ، آرد سوخاری ، گلوتن ، نمک ، ادویه ( فلفل سیاه ـ سماق ـ دارچین ـ جوز بویا ) شرایط نگهداری : این محصول باید همواره تحت شرایط بهداشتی و دمای مطلوب نگهداری ، حمل و عرضه گردد . این محصول بایستی به صورت کاملاً پخته شده با حداقل حرارت 65 درجه سانتی گراد به مصرف برسد  .
 

خواندن 3927 بار آخرین بار تغییر یافته پنج شنبه, 18 شهریور 1395 14:11
اندیشه مبارک رضوی | رضوان

شركت انديشه مبارك رضوي با هدف حمايت از اين توليدات و ايجاد بستر مناسب در جهت مصرف ، توليد و عرضه محصولات پروتئيني طبيعي ، سالم ، فرا سودمند و نيمه ارگانيك بصورت شخصيت حقيقي ازآذر ماه 1388 نسبت به عقد قرار دادي با يكي از موسسات كشت و دام آستان قدس رضوي اقدام به فعاليت نمودند.

مجموعه های بیشتر: همبرگر 60% گوشت »

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.